Wszystkie wpisy, których autorem jest spwp9k

Mali adepci sztuki fryzjerskiej w II grupie

Kończący się tydzień obfitował w wiele atrakcji w grupie. W ramach realizacji tematyki kompleksowej, przybliżającej dzieciom różne profesje, na szczególną uwagę zasługują spotkania z fryzjerami. W poniedziałek, 5 marca nasze przedszkolaki zostały pięknie
i modnie uczesane przez uczniów szkoły fryzjerskiej, a w środę, 7 marca do grupy zawitała pani Alinka Rusek, prowadząca własny zakład. W przystępny i barwny sposób opowiedziała o swojej pracy, prezentując różne urządzenia i kosmetyki do tworzenia fryzur i pielęgnacji włosów. Zaciekawienie było ogromne, tym bardziej, że dzieci miały okazję obejrzeć, jak wygląda strzyżenie i modelowanie włosów. Jako ochotnik posłużyła pani Grażynka. Na zakończenie spotkania nasz gość przeczytał dzieciom różne wiersze o zawodach, w ramach „głośnego czytania”. Następnie były podziękowania i upominki. Ale to nie wszystko.
W grupie został zorganizowany kącik fryzjerski, gdzie dzieci próbowały swoich sił jako mistrzowie grzebienia, a lalki cierpliwie znosiły wszystkie „niezbędne” zabiegi. W końcu nadszedł czas na samodzielne wykonanie fryzur w trakcie zajęć plastycznych.
Obserwacja, ćwiczenie, samodzielność – to wszystko przynosi dzieciom mnóstwo radości, a efekty są widoczne na zamieszczonych zdjęciach.

Bliżej Przedszkola- mały projekt

Kolejny mały projekt edukacyjny został zrealizowany w grupie III. Przedszkolaki brały udział w konkursie matematycznym, pt. „Z matematyką za pan brat już od najmłodszych lat”. W konkursie zostały wykorzystane zadania zawarte w scenariuszu czasopisma „Bliżej Przedszkola”, dostosowane do możliwości dzieci. Pracowały one zespołowo, kształtując umiejętność współpracy. Do zadań, z którymi zmierzyły się dzieci należało przeliczanie elementów na obrazku „ukryte figury”, marsz pod dyktando, dzięki któremu doskonalona była orientacja w przestrzeni, rozwiązywanie zadań tekstowych, układanie rytmów za pomocą fasolki oraz klocków, określanie tego, czy zdanie jest prawdziwe, mierzenie długości z użyciem patyczków. Dzieci zostały także zapoznane z kostkami domina. Wszystkie świetnie sobie poradziły! Na zakończenie otrzymały dyplom zdolnego przedszkolaka-matematyka. Po umieszczeniu fotorelacji nasze przedszkole otrzymało kolejny certyfikat ” W krainie matematyki”.

Zespół Pieśni i Tańca

16.02.2018 w naszym przedszkolu gościliśmy część Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca
z Andrychowa. Panie przeczytały młodszym grupom bajkę, zagrały ludowe pieśni ale i nie tylko, a także zatańczyły z nami Krakowiaka.

Mali kucharze

Praca w kuchni?- wydawałoby się, że prosta i łatwa … Mieliśmy okazję sprawdzić to samodzielnie przygotowując śniadanie, podwieczorek czy surówkę do obiadu… Potrzebne nam były do tego wszystkie zmysły: wzrok i słuch i dotyk i smak… Wtedy dopiero zrozumieliśmy, że nie jest tak łatwo choć efekt końcowy – PYSZNEJ potwierdził, że warto. Pamiętamy, że te wszystkie produkty trzeba kupić i przynieść… Dziękujemy paniom kucharkom- Lidzi  i Urszulce, pani intendentce  Beatce i Rodzicom  za pyszne jedzenie.

UWAGA RODZICE !

Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w naszym przedszkolu nie biorą udziału
w rekrutacji na rok szkolny 2018/2019.
Rodzice/prawni opiekunowie składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.

Odbiór deklaracji
od 26 lutego do 04 marca 2018 roku.