Archiwa kategorii: Bez kategorii

Zajęcia w klasie I

29.11 dzieci z grupy IV zostały zaproszone  przez panią E. Skrudlik do udziału w lekcji klasy pierwszej . Najpierw wspólnie z pierwszakami rozwiązywaliśmy zagadki . Później uczniowie zaprosili nas do ławek , gdzie podzieli się swoimi kredkami . Mieliśmy okazję poczuć się jak prawdziwi uczniowie i wykonać pracę zadaną przez panią . Spisaliśmy się na piątkę.

Przedszkolaki w bibliotece

We wtorek 28 listopada dzieci z gr. V odwiedziły miejską bibliotekę. Wyruszyły w podróż po Polsce za sprawą książki o przygodach Bolka i Lolka czytanej przez panią bibliotekarkę. Po wysłuchaniu opowiadania mogły wykazać się spostrzegawczością w poszukiwaniu krasnoludków i myszek a także pokolorować wawelskiego smoka wg własnej wyobraźni. Wiele radości dostarczyło dzieciom oglądanie zgromadzonych w bibliotece książek. Czas wśród książek szybko minął i dzieci niechętnie opuszczały bibliotekę ale zabraliśmy ze sobą wypożyczone do czytania w przedszkolu książki.

Dzień Pluszowego Misia

„Pokochaj Pluszowego Misia, on twoim przyjacielem jest…”

Takie motto towarzyszyło nam podczas obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Pluszowemu przyjacielowi powierzaliśmy nasze najskrytsze tajemnice, wspólnie bawiliśmy się a także zajadaliśmy wcześniej przygotowanymi słodkimi ciasteczkami.  Oczywiście
w kształcie  -misiów!

Więcej w wydarzeniach.

Andrzejki w Muzeum

Niedługo Andrzejki dlatego dzieci z gr. V skorzystały z zaproszenia Muzeum im. A. Kłosińskiego w Kętach i 24 listopada uczestniczyły w warsztatach andrzejkowych. Zajęcia odbyły się w budynku Muzeum w Kętach. Dzieci zapoznały się z historią tradycji andrzejkowych w Polsce a potem wzięły udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych przygotowanych przez pracowników muzeum. Dwie godziny minęły niepostrzeżenie na różnorodnych wróżbach ale największe wrażenie zrobiło na dzieciach lanie wosku i odczytywanie cieni z uzyskanych odlewów.

W pracowni krawieckiej

24.11 dzieci z grupy IV wybrały się na wycieczkę do zakładu krawieckiego . Miały okazję zobaczyć panie krawcowe przy pracy i różnego typu maszyny do szycia . Zobaczyły cykl powstawania bluzki ( gotową bluzkę przymierzyła Gabrysia) . Na koniec  zostały obdarowane torebeczkami specjalnie uszytymi przez panie krawcowe dla dzieci . W środku były słodycze . Dostaliśmy także skrawki materiałów do zabawy i przedmioty do zajęć plastycznych. Bardzo dziękujemy rodzicom Nikusia za zaproszenie!